6 overených spôsobov, ako zmierniť stres

6 overených spôsobov, ako zmierniť stres

Stres je súčasťou ľudského života. Je to pocit preťaženia alebo neschopnosti vyrovnať sa s mentálnym alebo emocionálnym tlakom.

Tieto mentálne alebo emocionálne tlaky často pochádzajú z tvojho každodenného života a činností, ktoré sú skutočne náročné.

6 fears that hold you back in life

Štúdie ukázali, že stres môže byť hlavnou príčinou mnohých chorôb, ako sú srdcové problémy, rakovina, nespavosť, depresia atď.

Našťastie existujú osvedčené spôsoby, ako zmierniť stres.

1. Dopraj si dostatok spánku

Spánok a nálada spolu úzko súvisia. Zlý alebo nedostatočný spánok môže spôsobiť podráždenosť a stres. Ak sa cítiš v strese, skús spať aspoň 8 hodín. Spánok je silný prostriedok na zníženie stresu. Umožňuje tvojmu telu regulovať imunitný systém. Dobrý nočný spánok výrazne znižuje pocity úzkosti, zvyšuje tvoju náladu, rozhľad a temperament.

2. Venuj sa športu

Fyzická aktivita spôsobuje, že tvoje telo uvoľňuje endorfíny, chemické látky v mozgu, ktoré zmierňujú bolesť a stres. Zlepší tvoju náladu a pomôže zbaviť sa podráždenia počas dňa. Štúdie ukázali, že 20 až 30 minút cvičenia každý deň môže spôsobiť, že sa ľudia budú cítiť pokojnejšie. Zváž chôdzu, jogging, bicyklovanie, plávanie alebo čokoľvek iné, čo ťa rozhýbe.

3. Maj sex

Sex je dobrý prostriedok proti stresu. Počas sexu tvoje telo uvoľňuje endorfíny a hormón oxytocín, ktorý vytvára pocit uvoľnenia a odstraňuje pocity stresu a úzkosti.

4. Praktizuj meditáciu

Dobrá meditácia uvedie tvoje telo a myseľ do stavu pokoja a úplnej relaxácie. To okamžite eliminuje akýkoľvek pocit stresu. Meditácia prospieva tvojej emocionálnej pohode aj tvojmu celkovému zdraviu.

5. Jedz zdravú stravu

Zdravá strava je dôležitou súčasťou starostlivosti o seba. Vyvážená a zdravá strava je kľúčom k tomu, aby si svojmu telu pomohol zvládnuť fyziologické zmeny spôsobené stresom. Snaž sa jesť rôzne druhy ovocia a zeleniny a celozrnné výrobky.

Ako si vybudovať sebavedomie

6. Precvičuj všímavosť

Všímavosť je o živote v danom okamihu, bez prílišného premýšľania, bez posudzovania. Váž si každý detail aj to málo, čo v živote máš. Všímavosť ti umožňuje regulovať tvoje emócie a znižuje stres.

Novinky:

Prihláste sa na odber nášho bulletinu

Získajte prémiové novinky a učte sa od najlepších

Táto stránka používa cookies a ďalšie technológie na poskytovanie služieb. Surfovaním na webe súhlasíte s našimi Zásadami ochrany osobných údajov a Zmluvnými podmienkami.| -----------------------------------This site uses cookies and other technologies to help deliver services. By surfing in the website you agree to our Privacy Policy and Terms of Use.