6 krokov, ako sa prestať starať o to, čo si o tebe myslia ostatní

6 krokov, ako sa prestať starať o to, čo si o tebe myslia ostatní

Presvedčenie, že ťa ľudia sledujú a ohovárajú každý tvoj krok, je dôvodom, prečo si si ty, a mnohí ďalší ľudia ako ty, nikdy nesplnili svoje sny.

Pravdou je, že nežiješ svoj život podľa svojich podmienok, ale žiješ podľa toho, čo si o tebe myslia iní ľudia – ktorí ti mimochodom neplatia účty, neživia ťa, neobliekajú ťa. Nikdy nedosiahneš svoj plný potenciál, ak budeš neustále hľadať externé overenie. Ale tu a teraz to našťastie končí. 

Tu je 6 spôsobov, ktoré ti pomôžu prestať sa trápiť tým, čo si o tebe myslia ostatní:

1. Pripomínaj si, že sa o teba nezaujíma nikto tak, ako si myslíš

Cítiš sa zle kvôli tomu, čo si o tebe ľudia môžu myslieť. Realita je taká, že ľudia sú vo svojom živote príliš zaneprázdnení na to, aby mali čas na teba myslieť. To, čo máš vo svojej mysli, je to, čo ti jedného dňa povedal jeden alebo dvaja neprajníci a ty si myslíš, že si o tebe všetci myslia to isté. Takto to nefunguje. Všetko sa deje v tvojej mysli. Pripomeň si teda, že ľudia majú iné povinnosti, než tráviť deň premýšľaním o tom, aký si zlý alebo dobrý.

2. Treba čeliť svojej hanbe

Ak si myslíš, že si o tebe ľudia myslia niečo negatívne, je to preto, že veríš, že je na tebe niečo negatívne. Môže to byť tvoj vizuál: si tučný, príliš tenký, škaredý…? Môže to byť to, čo robíš: nie je tvoja práca slušná, máš nízky plat…? Ale pravdou je, že si to ty, kto si myslí, že je tam niečo negatívne, a veríš, že ľudia si môžu myslieť to isté. Treba čeliť svojej hanbe. Nikto nie je škaredý, byť tučný alebo chudý na tom nie je nič zlé. Slušná práca je slušná práca, lekár alebo školník, na tom nezáleží.

3. Prijmi, že nemôžeš kontrolovať, čo si myslia ostatní

Obavy sú reakciou na pocit nemožnosti ovládania. Realita je taká, že nemôžeš ovládať, čo si o tebe ľudia myslia. A nemôžeš vedieť, čo si o tebe ľudia myslia, kým ti to nepovedia. Ale je tu jedna vec, ktorú môžeš ovládať: svoje vlastné myšlienky. Uisti sa, že sú vždy pozitívne. Ver, že ľudia myslia na niečo dobré, ak sa vďaka tomu budeš cítiť lepšie.

6 návykov, ktoré ti ničia život

4. Praktizuj sebalásku

Robiť si starosti s tým, čo si o tebe myslia iní ľudia, jednoducho znamená, že veríš, že s tebou nie je niečo v poriadku. Tento pohľad je koreňom problému. Ale pohľad sa dá zmeniť. Nauč sa prijať seba. Miluj, kto si. Ľudia ťa nikdy neprijmú, ak neprijmeš najskôr sám seba. Začni každý deň tým, že si uvedomíš, že na tejto planéte nie je nikto cennejší ako ty.

Sila afirmácií a sebapozitívneho rozprávania

5. Prestaň príliš premýšľať

Celé toto premýšľanie o tom, že čo si o tebe myslia iní ľudia, je spôsobené tvojimi návykmi prílišného premýšľania. Prílišné premýšľanie ťa môže doviesť k tomu, že si budeš myslieť, že ťa odsudzujú, aj keď to tak nie je. Prílišné premýšľanie je umenie vytvoriť si v sebe určitý stres, ktorý nebol nutný. Prestaň príliš premýšľať. Ak to nedokážeš, skús myslieť pozitívnejšie.

6. Ži si svoj život

Nie každému sa bude páčiť, čo robíš, ako vyzeráš alebo čo hovoríš. A to je v poriadku, pretože nie každému sa páči to, čo oni robia, ako vyzerajú alebo čo hovoria. Tak prečo ťa to zaujíma? Ži si svoj život. Ak ťa to robí šťastným, nemusí to dávať zmysel nikomu okrem teba. Ak sa už musíš starať, staraj sa o svoj názor na seba, nie o názor náhodného človeka.

6 overených zvykov šťastných ľudí

Vždy pamätaj, že ľudia sú príliš zaneprázdnení na to, aby si našli čas a len premýšľali o tebe negatívne. A v prípade, že áno, prečo ťa to vôbec zaujíma?

Novinky:

Prihláste sa na odber nášho bulletinu

Získajte prémiové novinky a učte sa od najlepších

Táto stránka používa cookies a ďalšie technológie na poskytovanie služieb. Surfovaním na webe súhlasíte s našimi Zásadami ochrany osobných údajov a Zmluvnými podmienkami.| -----------------------------------This site uses cookies and other technologies to help deliver services. By surfing in the website you agree to our Privacy Policy and Terms of Use.