6 lekcií, ktoré ťa má zlyhanie naučiť

6 lekcií, ktoré ťa má zlyhanie naučiť

1. Zlyhanie ťa naučí, že úspech nie je zaručený

Všetko vo tvojom živote môže ísť veľmi hladko a podľa plánu. V určitých momentoch ťa dokonca môže presvedčiť, že všetko, čo máš, je samozrejmosťou. A začneš poľavovať v ostražitosti. To je moment, kedy zlyhanie zasiahne, rozbije všetko, o čom si veril, že je pevné, aby ťa naučilo jednu vec: úspech nie je zaručený.

2. Zlyhanie ťa naučí prijať zmenu

Vždy, keď niečo, čo robíš, neustále zlyháva, pamätaj, že zlyhanie je tu len preto, aby ti povedalo, že to robíš zle. Musíš zvážiť zmenu svojho prístupu k tomu, čo robíš. A zlyhávanie ťa neopustí, kým neurobíš správnu zmenu.

3. Zlyhanie ťa naučí, že nie každý nápad vyjde

Niekedy môžeš byť príliš optimistický a chcieť konať podľa hocijakých nápadov. Začneš zažívať zlyhania za zlyhaniami. A to nie preto, že by si nevynaložil to najlepšie úsilie, ale preto, že si presadzoval nesprávne nápady. Zlyhanie ti pripomína, že nie každý nápad, ktorý sa ti zjaví v tvojej hlave, je skvelý. Zlyhanie ťa učí filtrovať tvoje nápady a konať len podľa nápadov, ktoré zodpovedajú tvojim schopnostiam.

4. Zlyhanie ťa naučí, že môže záležať aj na niečom inom

Začneš sa príliš sústrediť na svoje ciele, vo svojej kariére začneš zanedbávať iné dôležité veci vo svojom živote, ako je rodina alebo dokonca svoje zdravie. A keď tieto veci začnú zlyhávať a rozpadávať sa; pamätaj, že to je zlyhanie, ktoré sa snažíte presunúť tvoju pozornosť na dôležité veci tvojho života. Zlyhanie učí, že aj na týchto veciach záleží.

5. Zlyhanie ťa naučí zostať pokorným

Úspech je mizerný učiteľ. Po dosiahnutí série úspechov, ako väčšina ľudí, aj ty dovolíš, aby sa ti úspech dostal do hlavy. Staneš sa arogantným a veríš, že všetko, čo robíš, má sa stať úspešným. Až napokon sa prestaneš sústrediť. Zlyhanie v konečnom dôsledku zasiahne a rozbije všetko, čo si budoval, a vráti ťa k pokore.

6. Zlyhanie ťa naučí, že zlyhanie neznamená koniec

Predstav si, že prídeš o prácu. Uchádzaš sa o inú prácu, no odmietnu ťa. Začínaš mať pocit, že tvoj svet sa zrútil. Ale potom ideš do toho a skúsiš robiť na vlastnú päsť. A zrazu začneš vidieť úspech. Zlyhania, ktoré si zažil, ti dali príležitosť vyskúšať niečo iné, vďaka čomu budeš nakoniec úspešný.

Novinky:

Prihláste sa na odber nášho bulletinu

Získajte prémiové novinky a učte sa od najlepších

Táto stránka používa cookies a ďalšie technológie na poskytovanie služieb. Surfovaním na webe súhlasíte s našimi Zásadami ochrany osobných údajov a Zmluvnými podmienkami.| -----------------------------------This site uses cookies and other technologies to help deliver services. By surfing in the website you agree to our Privacy Policy and Terms of Use.