Rodina Oprah Winfreyovej bola taká chudobná, že ako dieťa Oprah často nosila šaty vyrobené zo zemiakových vriec, z čoho si jej spolužiaci robili srandu. Napriek tomu z nej vyrástla prvá americká černošská miliardárka.

Rodina Oprah Winfreyovej bola taká chudobná, že ako dieťa Oprah často nosila šaty vyrobené zo zemiakových vriec

Od nuly, z ničoho, extrémnej chudoby, Oprah Winfrey vybudovala multimiliardársku ríšu.

Keď Orpah Gail Winfrey, ktorá sa bežne nazýva „Oprah“ (nesprávna výslovnosť pravého mena Orpah), bola malá, bolo všetko proti nej.

Po narodení Oprah, jej matka, slobodná žena, sa presťahovala do inej lokality, kde pracovala ako slúžka a nechala Oprah so svojou starou matkou. Oprah vyrastala v extrémnej chudobe, tak chudobnej, že do školy chodila často v šatách zo zemiakových vriec, kvôli čomu si z nej deti robili srandu.

Neskôr Oprah začala žiť so svojou matkou. Finančná situácia jej matky ju však nedokázala udržať. Preto ju poslali žiť k otcovi, baníkovi.

Winfrey vyhlásila, že bola sexuálne zneužívaná svojím bratrancom, strýkom a rodinným priateľom, a to počnúc jej deviatimi rokmi. V 13 rokoch utiekla z domu. Neskôr otehotnela vo veku 14 rokov, ale o dieťa prišla.

Vrátila sa domov a otec ju povzbudil, aby pokračovala v škole. Na strednej škole vyhrala rečnícku súťaž, ktorá jej zabezpečila plné štipendium na univerzite, kde študovala komunikáciu.

Začala pracovať ako reportérka v televízii, ale neskôr ju odvolali, pretože jej šéf veril, že „sa nehodí do televízie“.

Popri všetkom, čo sa stalo v jej osobnom i profesionálnom živote, Oprah Winfrey nikdy nestratila cieľ, nikdy sa nevzdala snahy byť lepšou.

Po tom, čo čelila niekoľkým ďalším profesionálnym životným ťažkostiam, sa konečne dočkala svojho prielomu, keď sa stala moderátorkou polhodinovej rannej show na WLS-TV s nízkym hodnotením, a z tejto show urobila najlepšie hodnotenú talk show v Chicagu a premenovala ju na Oprah Winfrey’s Show. Pokračovala, až získala dennú show televízie na ďalších 25 rokov.

Winfrey získala 47 cien Daytime Emmy Awards, až kým sa rozhodla v roku 2000 prestať tam prihlasovať. Získala tiež niekoľko ďalších ocenení a vydala niekoľko kníh.

V roku 2003 sa stala prvou americkou černošskou miliardárkou.

Ponaučenie

Nezáleží na tom, aká je vaša životná situácia ťažká. Ak sa neustále zameriavate na svoje ciele, ak sa o to pokúšate znova po každom neúspechu, môže to trvať dlho, ale úspech vám bude určite odmenou. Neustále tlačte, čoskoro si poďakujete za to, že ste sa nikdy nevzdali.

Novinky:

Prihláste sa na odber nášho bulletinu

Získajte prémiové novinky a učte sa od najlepších

Táto stránka používa cookies a ďalšie technológie na poskytovanie služieb. Surfovaním na webe súhlasíte s našimi Zásadami ochrany osobných údajov a Zmluvnými podmienkami.| -----------------------------------This site uses cookies and other technologies to help deliver services. By surfing in the website you agree to our Privacy Policy and Terms of Use.