Všetky spoločnosti, ktoré vlastní Elon Musk

Všetky spoločnosti, ktoré vlastní Elon Musk

Elon Reeve Musk, alebo len Elon Musk, je americký sériový podnikateľ a investor narodený v Južnej Afrike. V apríli 2022 bol Musk najbohatším človekom na svete s čistou hodnotou viac ako 250 miliárd dolárov.

Musk však nezdedil svoje bohatstvo, naopak, strávil svoj život budovaním a vývojom startupov, z ktorých väčšina má dnes hodnotu miliárd dolárov.

V skutočnosti vyvinul svoj prvý startup, videohru s názvom „Blastar“, keď mal iba 10 rokov, ktorú neskôr predal za 500 dolárov.

Tu sú všetky súčasné spoločnosti, ktoré vlastní Elon Musk:

PayPal

PayPal je široko používaná platobná brána, ktorá spracováva peňažné transakcie. V roku 1999 ju spoluzaložil Elon Musk, vtedy sa nazýval X.com. V roku 2001 sa názov zmenil na PayPal.

SpaceX

SpaceX je letecká spoločnosť. Space X založil Elon Musk v roku 2002 s motívom znížiť náklady na prieskum vesmíru. Space X sa podarilo vytvoriť prvé opakovane použiteľné rakety.

Tesla

Tesla je spoločnosť, ktorá vyrába vozidlá poháňané elektrickým pohonom, založená v roku 2003. Elon Musk sa pripojil k Tesle neskôr a stal sa spoluzakladateľom a generálnym riaditeľom v roku 2009. Tesla má niekoľko dcérskych spoločností, medzi ktoré patrí SolarCity, poskytovateľ solárnych systémov, spoluzakložená Muskovými bratrancami Lyndon a Peter Rive.

OpenAI

V decembri 2015 Musk založil OpenAI. Je to nezisková spoločnosť zaoberajúca sa výskumom AI, ktorej cieľom je vyvinúť platformu umelej inteligencie, ktorá má byť bezpečná a prospešná pre ľudstvo.

Neuralink

V roku 2016 Musk spoluzaložil Neuralink, neurotechnologickú startupovú spoločnosť. Cieľom Muska je vyliečiť paralýzu, hluchotu, slepotu a iné postihnutia integráciou ľudského mozgu s umelou inteligenciou (AI).

The Boring Company

The Boring Company je stavebná spoločnosť, ktorá sa špecializuje na výrobu tunelov. Elon Musk založil Boring Company v roku 2016.

Twitter 

Twitter je platforma sociálnych médií, ktorú založili Jack Dorsey, Noah Glass, Biz Stone a Evan Williams v marci 2006. V apríli 2022 Elon Musk kúpil Twitter Inc za 44 miliárd dolárov.

Novinky:

Prihláste sa na odber nášho bulletinu

Získajte prémiové novinky a učte sa od najlepších

Táto stránka používa cookies a ďalšie technológie na poskytovanie služieb. Surfovaním na webe súhlasíte s našimi Zásadami ochrany osobných údajov a Zmluvnými podmienkami.| -----------------------------------This site uses cookies and other technologies to help deliver services. By surfing in the website you agree to our Privacy Policy and Terms of Use.