Elon Musk preberá vedenie na Twitteri

Elon Musk preberá vedenie na Twitteri

Pravdepodobne ste už počuli, že Elon Musk plánuje vstúpiť do spoločnosti Twitter Inc. Je to obrovská novinka a množstvo veci okolo toho sa rýchlo hýbe. To je dôvod, prečo veľa ľudí nestíha sledovať, čo sa deje.

Keď Musk začal prejavovať úmysel pridať sa k Twitter Inc, predstavenstvo Twitteru začalo zaujímať obrannú pozíciu, ktorá bráni Muskovi vstúpiť do spoločnosti.

4. apríla 2022 Elon Musk kúpil 9,2% akcií Twitteru, čím sa stal najväčším akcionárom. To zvýšilo cenu akcií spoločnosti Twitter Inc o viac ako 25 percent.

Elon Musk rýchlo zverejnil prieskum, v ktorom sa používateľov Twitteru pýta, ako možno Twitter vylepšiť.

Aby zabránili Muskovi prevziať kontrolu nad celou spoločnosťou, predstavenstvo Twitteru mu ponúklo miesto v správnej rade. S miestom v správnej rade môže Musk vlastniť iba menej ako 15 % spoločnosti a nebude môcť mať plnú kontrolu.

Musk samozrejme odmietol ponuku stať sa členom predstavenstva a vyhlásil, že nebude pasívnym hráčom v záležitostiach spoločnosti.

Elon Musk vie, že pre zmeny, ktoré chce na Twitteri priniesť, bude musieť mať právo rozhodovať o záležitostiach spoločnosti. Preto navrhol kúpiť celý Twitter Inc za $43 miliárd.

Pre Muska musí byť Twitter súkromný, aby mohol priniesť zmeny, ktoré je potrebné vykonať. Medzi ne patrí editovacia funkcia, algoritmus s otvoreným zdrojovým kódom, menej moderovania a vyššia hranica pre odstraňovanie urážlivých tweetov.

Suma $43 miliárd, ktorú Musk ponúka na kúpu Twitteru, je spravodlivá cena s vedomím, že Twitter je spoločnosť s trhovou hodnotou len $37 miliárd.

Rokovania stále prebiehajú. Príbeh sa pravdepodobne natiahne na niekoľkých ďalších mesiacov, kým sa prijme konečné rozhodnutie.

Novinky:

Prihláste sa na odber nášho bulletinu

Získajte prémiové novinky a učte sa od najlepších

Táto stránka používa cookies a ďalšie technológie na poskytovanie služieb. Surfovaním na webe súhlasíte s našimi Zásadami ochrany osobných údajov a Zmluvnými podmienkami.| -----------------------------------This site uses cookies and other technologies to help deliver services. By surfing in the website you agree to our Privacy Policy and Terms of Use.