Ľudia opúšťajú Netflix

Ľudia opúšťajú Netflix

Netflix, platforma na streamovanie filmov číslo 1, kde má účet len ​​málokto, zatiaľ čo väčšina má iba heslo niekoho, kto má účet.

Spoločnosti sa však darilo až donedávna, keď všetci začali rušiť svoje predplatné Netflix.

Počas prvého štvrťroka 2022 Netflix oznámil, že stratil viac ako 200 000 predplatiteľov, čo je prvá strata za takmer desať rokov. Spoločnosť oznámila, že za tento štvrťrok očakáva ďalšiu stratu minimálne 2 miliónov predplatiteľov.

Čo sa však deje s Netflixom? Otázka, ktorú si kladie každý.

Dalo by sa s istotou povedať, že Netflix sa s nedávnymi zmenami dostal do režimu autodeštrukcie.

Nedávno začal Netflix testovať funkciu, ktorá by nútila svojich predplatiteľov platiť ďalšie poplatky za zdieľanie svojich hesiel s priateľmi a rodinou.

Podľa Netflixu viac ako 100 miliónov ľudí používa jeho platformu prostredníctvom zdieľaného hesla.

Netflix sa tam však nezastavil, v januári spoločnosť oznámila zvýšenie poplatkov za predplatné. Spoločnosť pridala 2 doláre na predplatné všetkých svojich plánov. A toto zvýšenie cien už platí v USA, Kanade a Spojenom kráľovstve.

Netflix uviedol, že bude pokračovať v postupnom zvyšovaní svojej ceny v porovnaní s hodnotou, ktorú poskytuje.

Marketing vyššej úrovne: Netflix Efekt

Všetky tieto zmeny sa môžu zdať spravodlivé, že spoločnosť chce zarobiť. Čo z toho však získajú zákazníci? Nič.

A Netflix zabudol, že už nie je jedinou platformou na streamovanie filmov v okolí.

Keďže zákazníci strácajú tých niekoľko privilégií, ktoré majú ako používatelia Netflixu, opúšťajú platformu a pripájajú sa k jej konkurentom, ako sú Hulu, HBO, Amazon Prime a Disney plus, ktorí majú lacnejšie predplatné a poskytujú podobný obsah.

Jediným faktorom, ktorý prispel k tomu, že Netflix stratil zákazníkov a ktorý je mimo kontroly spoločnosti, je koniec obmedzení súvisiacich s pandémiou.
Netflix získal počas pandémie viac ako 18 miliónov predplatiteľov. Ľudia uviazli doma a potrebovali zábavu. Ale teraz už ľudia nezostávajú celé dni doma. A väčšina už nepotrebuje Netflix.

Novinky:

Prihláste sa na odber nášho bulletinu

Získajte prémiové novinky a učte sa od najlepších

Táto stránka používa cookies a ďalšie technológie na poskytovanie služieb. Surfovaním na webe súhlasíte s našimi Zásadami ochrany osobných údajov a Zmluvnými podmienkami.| -----------------------------------This site uses cookies and other technologies to help deliver services. By surfing in the website you agree to our Privacy Policy and Terms of Use.