Marketing vyššej úrovne: Netflix Efekt

Netflix Efekt

Pravdepodobne by vás zaujímalo, čo je Netflix Effekt? A čo to má spoločné s marketingom?

Poďme si trochu osviežiť myseľ. Určite si pamätáte TV miniseriál The Queen’s Gambit, ktorý vyšiel na Netflixe v roku 2020 a zobrazuje život šachového fenoménu.

Pretože seriál stúpal na popularite na Netflixe:

Pôvodná kniha The Queen’s Gambit od Waltera Trevisa sa stala najpredávanejšou knihou New York Times po 38 rokoch od jej vydania. eBay zaznamenal nárast predaja šachových súprav o 215%. A Twitch zaznamenal 41,2 milióna hodín sledovania šachových streamov.

Rovnaká situácia sa stala aj v prípade iných televíznych programov na Netflixe, ako napríklad v TV seriáli Bridgerton.

Netflix Efekt má širší význam. Ale v kontexte marketingu sa jedná o produkty prudko stúpajúce v predaji, a to prostredníctvom eBay, Amazon a ďalších platforiem elektronického obchodu ako priamy dôsledok predstavenia seriálu alebo filmu na Netflixe.

Ľudia opúšťajú Netflix

Tento Netflix Efekt nastoľuje dve otázky:

1- Našiel Netflix spôsob, ako zobrazovať reklamy? Alebo

2- Našli veľké značky spôsob, ako zobrazovať reklamy na Netflixe?

Netflix popiera myšlienku zavádzania reklám ako zdroja príjmu, pretože Netflix sa stal miestom, kde ľudia môžu sledovať svoje obľúbené programy bez toho, aby ich rušili reklamy ako v televízii.

Avšak vzhľadom na vplyv účinku Netflixu na trendy vyhľadávania a nákupu sa umiestnenie produktu a reklamy môžu nakoniec stať príjmovou príležitosťou, ktorú bude musieť spoločnosť Netflix zvážiť.

Medzitým, ak ste obchodníkom alebo vlastníkom elektronického obchodu, mali by ste začať venovať väčšiu pozornosť Netflix Efektu. Môže vám pomôcť nájsť ďalšie najpredávanejšie produkty a vyťažiť z nich čo najväčší zisk.

Novinky:

Prihláste sa na odber nášho bulletinu

Získajte prémiové novinky a učte sa od najlepších

Táto stránka používa cookies a ďalšie technológie na poskytovanie služieb. Surfovaním na webe súhlasíte s našimi Zásadami ochrany osobných údajov a Zmluvnými podmienkami.| -----------------------------------This site uses cookies and other technologies to help deliver services. By surfing in the website you agree to our Privacy Policy and Terms of Use.