Ako Apple Inc zarába peniaze

Ako Apple Inc zarába peniaze

Spoločnosť Apple Inc, ktorú v roku 1976 založili Steve Jobs, Steve Wozniak a Ronald Wayne, je podľa trhovej kapitalizácie najväčšou spoločnosťou na svete. Spoločnosť drží rekordy, napríklad ako prvá spoločnosť, ktorá v roku 2018 dosiahla trhovú hodnotu 1 bilión dolárov; prvá spoločnosť, ktorá v roku 2020 dosiahla trhovú hodnotu 2 bilióny dolárov; a nedávno v januári 2022 Apple inc nakrátko dosiahla trhovú kapitalizáciu 3 bilióny dolárov a potom klesla pod úroveň 3 biliónov dolárov.

22 inšpiratívnych citátov od Steva Jobsa

Rozdelenie príjmov

Apple uvádza rozdelenie príjmov v geografických segmentoch: Amerika; Európa; Veľká Čína; Japonsko; a zvyšok Ázie a Tichomoria.

Ak však chceš získať podrobnejšie informácie, tento článok sa priamo zameriava na príjmy z predaja zariadení iPhone, Mac, iPad, Nositeľných zariadení a príslušenstva, a Služieb.

Celkové príjmy v roku 2021

Vo fiškálnom roku 2021 sa celkové príjmy spoločnosti Apple odhadujú na 365 miliárd dolárov s čistým príjmom na úrovni 94 miliárd dolárov.

1. iPhone

58% príjmov Apple Inc pochádzalo z predaja iPhonov. S približne 239 miliónmi predaných iPhonov si Apple Inc udržala pozíciu druhej spoločnosti, ktorá predala najviac smartfónov koncovým používateľom.

2. Macbook

Predaj Macbookov tvorí 9% príjmov spoločnosti Apple Inc. V roku 2021 Apple Inc predala celosvetovo viac ako 6,8 milióna kusov.

3. iPad

Tablet iPad od Apple tvorí 6% príjmov Apple Inc. V roku 2021 spoločnosť Apple dodala celosvetovo približne 17,5 milióna tabletov.

Ako Steve Jobs oklamal milióny ľudí pomocou tzv „Efektu ukotvenia“, aby si kúpili iPad

4. Nositeľné zariadenia a príslušenstvo

Tento segment zahŕňal Apple Watch, AirPods, AirPods Pro, AirPods Max, HomePod, slúchadlá Beats a AirTags. Tento segment priniesol 11% príjmov spoločnosti Apple Inc.

5. Služby Apple

Tento segment zahŕňa príjmy z Apple Music, iCloud, iTunes, Apple Books, Apple Pay, AppleCare, Licensing, Maps, Siri… Tvorí až 16 % celkových príjmov Apple Inc.

Novinky:

Prihláste sa na odber nášho bulletinu

Získajte prémiové novinky a učte sa od najlepších

Táto stránka používa cookies a ďalšie technológie na poskytovanie služieb. Surfovaním na webe súhlasíte s našimi Zásadami ochrany osobných údajov a Zmluvnými podmienkami.| -----------------------------------This site uses cookies and other technologies to help deliver services. By surfing in the website you agree to our Privacy Policy and Terms of Use.