10 prekvapivých a úžasných faktov o spoločnosti Apple Inc.

10 prekvapivých a úžasných faktov o spoločnosti Apple Inc.

#1. Spoločnosť Apple spolu založili 3 osoby: Steve Jobs, Steve Wozniak a Ronald Wayne

#2. Spoločnosť Apple začala v garáži

#3. Apple sa stalo prvou spoločnosťou v hodnote 1 bilión dolárov v roku 2018 a prvou spoločnosťou v hodnote 2 biliónov dolárov v roku 2020.

#4. Napriek tomu, že bol zakladateľom Apple Inc, v roku 1985 bol Steve Jobs prinútený predstavenstvom spoločnosti Apple Inc, aby definitívne opustil spoločnosť

22 inšpiratívnych citátov od Steva Jobsa

#5. „Mobi“, „Telepod“ alebo „Tripod“, to sú názvy, ktoré Apple Inc najskôr chcela dať svojmu mobilnému produktu, ale nakoniec ho pomenovali „iPhone“

#6. Počítačový model Apple „Macintosh“ dostal svoje meno od „macintosh“ odrody jabĺk pestovaných v Kanade

#7. V roku 2014, Apple malo dosť peňazí na odkúpenie Facebooku, Tesly, Twitteru, Dropboxu, Pandory a Shopify a stále by im ostala hotovosť 50 miliárd dolárov.

8#. iPad displej Retina od Apple v skutočnosti vyrába ich popredný konkurent Samsung.

Ako Steve Jobs oklamal milióny ľudí pomocou tzv „Efektu ukotvenia“, aby si kúpili iPad

#9. Keby Ronald Wayne, jeden zo spoluzakladateľov spoločnosti Apple, nepredal svojich 10% akcií iba za 800 dolárov po 12 dňoch v spoločnosti, bol by dnes miliardárom v hodnote minimálne 35 miliárd dolárov.

#10. Steve Jobs nikdy nenapísal jediný riadok kódu. Oba Apple I aj II vyvinul jeho spoluzakladateľ Steve Wozniak, ktorý bol inžinierom v elektronike a počítačovým programátorom.

Novinky:

Prihláste sa na odber nášho bulletinu

Získajte prémiové novinky a učte sa od najlepších

Táto stránka používa cookies a ďalšie technológie na poskytovanie služieb. Surfovaním na webe súhlasíte s našimi Zásadami ochrany osobných údajov a Zmluvnými podmienkami.| -----------------------------------This site uses cookies and other technologies to help deliver services. By surfing in the website you agree to our Privacy Policy and Terms of Use.