Ako Google/Alphabet zarába peniaze

Ako Google/Alphabet zarába peniaze

Spoločnosť Alphabet bola založená prostredníctvom reštrukturalizácie spoločnosti Google Inc spoločníkmi Larry Page a Sergey Brin v roku 2015 a stala sa materskou spoločnosťou spoločnosti Google Inc a niekoľkých bývalých dcérskych spoločností Google, ako sú Waymo, Deepmind, Wing, Google fiber atď. Spoločnosť má trhovú kapitalizáciu 1,5 bilióna dolárov.

Rozdelenie príjmov

Alphabet poskytuje rozdelenie príjmov v nasledujúcich troch obchodných segmentoch: Služby Google, Google Cloud a Other Bets.

Celkové príjmy v roku 2021

Vo fiškálnom roku 2021 sa celkové príjmy Alphabetu odhadujú na 257 miliárd USD s čistým príjmom odhadovaným na 76 miliárd USD.

1. Služby Google

Služby Google tvoria 92 % celkových výnosov Alphabet. Tento segment zahŕňa príjmy z reklám Google, Android, Chrome, G Maps, G Play, G Search a YouTube.

2. Google Cloud

Google Cloud tvorí 7 % celkových výnosov Alphabet. Tento segment zahŕňa výnosy z platforiem na analýzu údajov, nástrojov na spoluprácu a služieb pre podnikových zákazníkov.

3. Other Bets

Other Bets je divízia rizikového kapitálu a súkromného majetku spoločnosti Alphabet, ktorá sa zameriava na podporu rozvíjajúcich sa spoločností, ako sú Waymo, GV a Verily. Tento segment tvorí 1 % celkových príjmov Alphabet.

Novinky:

Prihláste sa na odber nášho bulletinu

Získajte prémiové novinky a učte sa od najlepších

Táto stránka používa cookies a ďalšie technológie na poskytovanie služieb. Surfovaním na webe súhlasíte s našimi Zásadami ochrany osobných údajov a Zmluvnými podmienkami.| -----------------------------------This site uses cookies and other technologies to help deliver services. By surfing in the website you agree to our Privacy Policy and Terms of Use.