Prečo sú platformy sociálnych médií pre teba bezplatné?

Prečo sú platformy sociálnych médií pre teba bezplatné

Pravdepodobne používaš Facebook, Instagram, Google, Gmail, Youtube, Tiktok, Snapchat, Twitter atď … bez toho, aby si zaplatil/a jediný cent.

Pri všetkých výhodách, ktoré tieto platformy prinášajú, zamyslel/a si sa niekedy nad tým, prečo od teba nežiadajú peniaze?

Hmm, podozrivé, že?

Ale odpoveď je jednoduchá a pravda ťa nemusí potešiť.

A pravda je:

Pretože si produktom týchto sociálnych médií a produkt neplatí za to, že leží v obchode.

Sociálne médiá sú ako všetky ostatné podniky, preto musia predávať produkty/služby, aby zarobili peniaze.

A spoločnosti sociálnych médií zarábajú tým, že ťa (tvoju pozornosť, tvoje správanie, tvoje preferencie, tvoje nákupné postoje atď.) predávajú inzerentom.

V roku 2020 zarobil Facebook/Instagram na reklame viac ako 84 miliárd dolárov, zatiaľ čo Google vyše 146 miliardách dolárov

To je jediný dôvod, prečo ti tieto spoločnosti sociálnych médií umožňujú bezplatne používať ich platformy, pretože ty si produkt, ktorý predávajú.

Všetky platformy sociálnych médií fungujú takmer rovnako:

Lákajú ťa, aby si sa pripojil/a k platforme tým, že ju sprístupnia zadarmo.

Spustia inteligentný algoritmus a študujú tvoje duševné správanie a naservírujú ti obsah, vďaka ktorému budeš na aplikácii závislý/á. V tejto chvíli si už ich produktom.

Akonáhle získajú veľa závislých používateľov/produktov, tak otvoria svoje dvere inzerentom a začnú obchodovať s tvojou pozornosťou a zarobia na tom kopu peňazí.

Je to spravodlivé alebo nespravodlivé, je na tebe posúdiť to…

Ale ak si to nevedel/a, teraz to vieš

Novinky:

Prihláste sa na odber nášho bulletinu

Získajte prémiové novinky a učte sa od najlepších

Táto stránka používa cookies a ďalšie technológie na poskytovanie služieb. Surfovaním na webe súhlasíte s našimi Zásadami ochrany osobných údajov a Zmluvnými podmienkami.| -----------------------------------This site uses cookies and other technologies to help deliver services. By surfing in the website you agree to our Privacy Policy and Terms of Use.