M.Zuckerberg uvažuje o vypnutí Facebooku a Instagramu v Európe

M.Zuckerberg uvažuje o vypnutí Facebooku a Instagramu v Európe

Ak spoločnosť Meta vypne svoje platformy sociálnych médií, Facebook a Instagram v EÚ, zasiahne to veľa ľudí, ako sú influenceri, ktorých životy sú založené na sociálnych médiách.

Ale počkať, prečo by Meta chcela vypnúť Facebook a Instagram v Európe?

EÚ nariadila spoločnosti Meta, aby zastavila prenos údajov používateľov z EÚ do USA. Dôvodom je to, že EÚ sa domnieva, že údaje o súkromí európskych občanov nie sú v USA bezpečné, pretože americké agentúry ako NSA alebo CIA môžu teoreticky žiadať internetové spoločnosti ako Facebook a Google poskytnúť údaje o občanovi EÚ.

Na to Meta vo svojej výročnej správe odpovedala „…ak nedokážeme preniesť údaje z EÚ do USA, pravdepodobne nebudeme môcť ponúkať…produkty a služby vrátane Facebooku a Instagramu v Európe.“

Mnoho predstaviteľov a správ EÚ však označilo vyhlásenie Meta za hrozbu, na ktorú predstavitelia EÚ, ako napríklad francúzsky minister financií a nemecký minister hospodárstva, odpovedali: „…život je veľmi dobrý bez Facebooku…“

Spoločnosť Meta však poprela akýkoľvek úmysel ohrozovať EÚ alebo stiahnuť Facebook a Instagram z Európy.

Teraz zostáva otázka: stiahne Meta Facebook a Instagram z Európy, ak nebude môcť naďalej prenášať používateľské údaje späť do USA?

Ak si influencer alebo máš firmu, ktorá funguje vďaka Facebooku alebo Instagramu, je čas začať vyvíjať udržateľnejšie alternatívy, ako je napríklad vytvorenie vlastnej webovej stránky.

Novinky:

Prihláste sa na odber nášho bulletinu

Získajte prémiové novinky a učte sa od najlepších

Táto stránka používa cookies a ďalšie technológie na poskytovanie služieb. Surfovaním na webe súhlasíte s našimi Zásadami ochrany osobných údajov a Zmluvnými podmienkami.| -----------------------------------This site uses cookies and other technologies to help deliver services. By surfing in the website you agree to our Privacy Policy and Terms of Use.