Najväčšie marketingové zlyhanie produktov Colgate

Najväčšie marketingové zlyhanie produktov Colgate (1)

Keď počujete o Colgate, automaticky vám napadne zubná pasta. A to je normálne, pretože zubná pasta je najúspešnejším produktom spoločnosti Colgate-Palmolive;

Spoločnosť chcela uviesť na trh nový produkt: mrazené potraviny. A keďže ich názov „Colgate“ v zubnej paste je už známy, spoločnosť chcela túto výhodu využiť.

Tak nazvali nový mrazený potravinový výrobok „Colgate Beef Lasagne“. Myšlienkou bolo, že ľudia môžu jesť jedlo Colgate a potom použiť zubnú pastu Colgate na čistenie zubov.

Teoreticky to bol dobrý nápad. A Colgate-Palmolive nevenovalo ani dostatok času na uskutočnenie prieskumu trhu, aby získali názor od cieľového publika. Jednoducho uviedli na trh produkt „Colgate Beef Lasagne“ s očakávaním veľkého predaja.

Ale veci nešli tak, ako spoločnosť očakávala. Keď ľudia videli produkt na trhu, ich prvá reakcia bola „aaah“, aby vyjadrili znechutenie. 

Problémom bola značka jedla, názov „Colgate…“ a farebná kombinácia, to všetko ľuďom pripomínalo Colgate ako produkt ústnej hygieny a nie ako jedlo.

Výsledkom bolo, že ľudia neboli ochotní jesť „Colgate Beef Lasagne“, hoci ide o normálne jedlo. Produkt nešťastne zlyhal v dôsledku nesprávneho marketingu a chýbajúceho prieskumu trhu.

Ak ste podnikateľ, majiteľ firmy alebo obchodník, poučte sa z tejto marketingovej chyby spoločnosti Colgate-Palmolive.

Novinky:

Prihláste sa na odber nášho bulletinu

Získajte prémiové novinky a učte sa od najlepších

Táto stránka používa cookies a ďalšie technológie na poskytovanie služieb. Surfovaním na webe súhlasíte s našimi Zásadami ochrany osobných údajov a Zmluvnými podmienkami.| -----------------------------------This site uses cookies and other technologies to help deliver services. By surfing in the website you agree to our Privacy Policy and Terms of Use.