Vedeli Ste Že: Elon Musk je najbohatším človekom na svete

Až do stredy bol Elon Musk druhým najbohatším človekom, mal zhruba o 3 miliardy dolárov menej, ako generálny riaditeľ Amazonu Jeff Bezos, podľa odhadu Bloomberg’s Billionaires Index.

News Magazine Reuters dnes uviedol, že so ziskom akcií spoločnosti Tesla vo štvrtok ráno (7.1.2021) mal 49-ročný Musk čistú hodnotu majetku viac ako 188,5 miliárd dolárov, čo predstavuje o 1,5 miliardy viac ako Bezos. Stal sa tak najbohatším človekom na svete.

Elon Musk v reakcii na túto správu tweetol „Aké zvláštne“ a potom pridal „Späť do práce“

Inžinier a generálny riaditeľ spoločnosti Tesla Inc, narodený v Juhoafrickej republike, dosiahol za posledný rok aj napriek pandémii nárast svojho majetku o viac ako 150 miliárd dolárov, čo spravodajský magazín Bloomberg Wealth kvalifikuje ako „možno najrýchlejší nárast bohatstva v histórii“.

Čo však spôsobuje tento rýchly a nezastaviteľný rast čistej hodnoty Elona Muska? Muskove bohatstvo sa rozmohlo v tandeme s akciami spoločnosti Tesla vďaka jeho 21% podielu vo firme.

Pamätajme, že pred niekoľkými rokmi musel Elon Musk urobiť zásadné rozhodnutie. Obe jeho hlavné spoločnosti Tesla a SpaceX boli na pokraji bankrotu a Musk nemohol nájsť investorov. Bol na to sám a mal iba dve možnosti: nechať obe spoločnosti zomrieť alebo vložiť svoje vlastné peniaze a dostať sa na mizinu.

Elon Musk zariskoval a vložil všetky peniaze, ktoré mu zostali. A teraz, to zásadne ROZHODNUTIE, RIZIKO, ktoré podstúpil, a SEBADÔVERA, ODHODLANIE, to všetko sa teraz vracia veľkému podnikateľovi Elonovi Muskovi.

Zdroje LINK LINK LINK LINK LINK

Elon Musk je teraz najbohatším človekom na svete, predbehol šéfa Amazonu Jeffa Bezosa
Táto stránka používa cookies a ďalšie technológie na poskytovanie služieb. Surfovaním na webe súhlasíte s našimi Zásadami ochrany osobných údajov a Zmluvnými podmienkami.| -----------------------------------This site uses cookies and other technologies to help deliver services. By surfing in the website you agree to our Privacy Policy and Terms of Use.