Vedeli Ste Že: Tesla má teraz vyššiu hodnotu ako Toyota, Volkswagen, BMW, GM a Ford dokopy

Podľa Forbes sa Tesla stala najcennejšou automobilkou na svete.

Trhová kapitalizácia spoločnosti Tesla sa v roku 2020 zvýšila o viac ako 500 miliárd dolárov a hodnota spoločnosti je v súčasnosti približne rovnaká ako spolu deväť najväčších automobilových spoločností, ako sú napríklad Chrysler (20 miliárd dolárov), Ford (24 miliárd dolárov), Ferrari (32 miliárd dolárov), General Motors (36 miliárd dolárov), BMW (41 miliárd dolárov), Honda (46 miliárd dolárov) a Volkswagen (74 miliárd dolárov).

A podľa Statista spoločnosť Tesla predala takmer 320 000 vozidiel od januára do septembra 2020. Očakávajú, že v roku 2020 predajú 500 000 elektrických vozidiel po celom svete podľa článku, ktorý uverejnil News Magazine Cnbc 14. decembra.

Páni, predstavte si, že Elon Musk tweetoval, že keď v roku 2018 v spoločnosti Tesla nastalo ťažké obdobie, zavolal šéfovi spoločnosti Apple Timovi Cookovi a požiadal ho, či by chcel kúpiť Teslu za „1/10“ toho, čo v súčasnosti stojí. (pretože Apple teraz pracuje na automobiloch) Páni! Našťastie pre Muska, výkonný riaditeľ spoločnosti Apple Tim Cook odmietol na stretnutie prísť.

Uvidíme, ako dlho udrží spoločnosť Tesla Inc tento oslňujúci nbrast.

Zdroje: LINK LINK LINK LINK

Tesla má teraz vyššiu hodnotu ako Toyota, Volkswagen, BMW, GM a Ford dokopy
Táto stránka používa cookies a ďalšie technológie na poskytovanie služieb. Surfovaním na webe súhlasíte s našimi Zásadami ochrany osobných údajov a Zmluvnými podmienkami.| -----------------------------------This site uses cookies and other technologies to help deliver services. By surfing in the website you agree to our Privacy Policy and Terms of Use.