Amazon je priekopníkom online nakupovania. A to úplne zmenilo spôsob, akým nakupujeme.
Teraz však Amazon prináša nakupovanie späť offline, ale s inou perspektívou.
Amazon už otvoril niekoľko offline alebo fyzických obchodov známych ako AmazonGo. Tieto obchody alebo supermarkety AmazonGo sú rovnaké ako obchody Lidl alebo Tesco v tvojom okolí, ale s obrovským prevádzkovým rozdielom.
Tieto obchody AmazonGo nemajú pokladníkov ani manažérov pracujúcich v obchodoch. Inými slovami, tieto obchody AmazonGo sú bez personálu. Predajne sú plne automatizované.
10 pracovníkov, ktorých môže umelá inteligencia nahradiť do roku 2030
Ako zákazník jednoducho prídeš priamo do obchodu a vyberieš si, čo chceš, potraviny, oblečenie atď. A vyjdeš von prednými dverami bez toho, aby si musel stáť v rade na pokladňu.
Amazon to nazýva zážitok z nakupovania:
Tak ako potom do pekla platíš?
Tu to začína byť zaujímavé. Zákazník musí mať aplikáciu AmazonGo. Aplikácia má QR kód, ktorý bude musieť zákazník naskenovať na turniketoch pri vchode do predajní. A to je všetko.
O zvyšok sa stará umelá inteligencia, počítačové videnie a viaceré kamerové senzory, aby sa zabezpečilo, že zákazníci budú platiť len za produkty, s ktorými odídu. A potvrdenie sa automaticky vygeneruje v aplikácii.
To, čo urobíš ako zákazník, je, že prídeš do obchodu a vyberieš si akýkoľvek produkt, ktorý sa ti páči.
Tieto obchody AmazonGo ešte nie sú zavedené v Európe, a fungujú iba v USA.
Takže v prípade, že si dobrý v informatike a máš trochu podnikateľského ducha, môže to byť niečo, na čom môžeš začať pracovať.
Koniec koncov, Uber bol založený v roku 2009 a fungoval vtedy iba v USA. A o 4 roky neskôr šikovný chlapec Markus Villig z Tallinnu v Estónsku založil Bolt.