Najväčšie klamstvo na internete

Najväčšie klamstvo na internete

“Prečítal som si zásady ochrany osobných údajov a zmluvné podmienky a súhlasím s nimi”. Toto je najväčšia lož na internete.

Ak ste ako väčšina ľudí, pravdepodobne ste nikdy nečítali tieto online právne dohody.

Jednoducho kliknete na súhlas

Problém je v tom, že tieto zásady ochrany osobných údajov a zmluvné podmienky sú príliš dlhé na to, aby sa dali prečítať v primeranom čase.

Nielen to, ale právny jazyk môže byť pre mnohých ľudí ťažko zrozumiteľný.

Univerzita Carnegie Mellon University vykonala výskum, v ktorom sa snažila zistiť, ako dlho by priemernému človeku trvalo prečítať si zásady ochrany osobných údajov a zmluvné podmienky akejkoľvek webovej stránky, na ktorú vstúpi počas celého roka.

Výskum dospel k záveru, že priemernému človeku by trvalo 76 pracovných dní, kým by si prečítal všetky tie online právne dohody, s ktorými súhlasí online za rok.

Takže, je veľmi dôležité prečítať si zmluvné podmienky, 

ale preskočiť ich tiež nie je lenivosť, pretože aj tak je ťažké ich všetky prečítať a možno ani nerozumieť ich právnemu jazyku

Novinky:

Prihláste sa na odber nášho bulletinu

Získajte prémiové novinky a učte sa od najlepších

Táto stránka používa cookies a ďalšie technológie na poskytovanie služieb. Surfovaním na webe súhlasíte s našimi Zásadami ochrany osobných údajov a Zmluvnými podmienkami.| -----------------------------------This site uses cookies and other technologies to help deliver services. By surfing in the website you agree to our Privacy Policy and Terms of Use.