12 vecí, za ktoré by si sa nikdy nemal ospravedlňovať, aj keď si myslíš, že by si sa mal

12 vecí, za ktoré by si sa nikdy nemal ospravedlňovať, aj keď si myslíš, že by si sa mal

Nezabudni zdieľať tento príspevok so svojimi priateľmi a rodinou!

Často sa ospravedlňujeme, pretože sa príliš trápime tým, čo si myslia iní ľudia, alebo preto, že ich pocity uprednostňujeme nad našimi vlastnými potrebami. Je veľa situácií, keď je ospravedlnenie zbytočné.

6 krokov, ako sa prestať starať o to, čo si o tebe myslia ostatní

Tu je 12 vecí, za ktoré by si sa nikdy nemal ospravedlňovať, aj keď si myslíš, že by si sa mal.

1. Nikdy by si sa nemal ospravedlňovať za to, že si povedal Nie

Rešpektovanie vlastných obmedzení je znakom sebaúcty. Ak niečomu nemôžeš dať 100%, nikdy by si sa nemal ospravedlňovať za to, že si povedal nie. Schopnosť povedať ‘nie’ je znakom dobrého vodcu.

2. Nikdy by si sa nemal ospravedlňovať za to, že si išiel za svojím snom

Nikdy sa neospravedlňuj za nasledovanie svojho sna, pretože tento sen ťa robí tým, kým si. Nikdy nedosiahneš šťastie, pokiaľ nebudeš žiť svoje sny namiesto snívania o svojom živote.

3. Nikdy by si sa nemal ospravedlňovať za to, že si si našiel čas pre seba

Nikdy nebudeš úspešný a nedosiahneš svoje šťastie, pokiaľ sa najprv nepostaráš o seba. Vždy sa postaraj o svoje vlastné potreby a nájdi si čas na činnosti, ktoré ťa robia šťastným.

6 overených zvykov šťastných ľudí

4. Nikdy by si sa nemal ospravedlňovať za svoje priority

Nikdy nedovoľ nikomu, aby v tebe vyvolal pocit viny za tvoje priority. Vždy sa najprv postaraj o svoje vlastné priority pred prioritami niekoho iného. Ak je to pre teba dôležité, potom je to dôležité. Ľudia, na ktorých záleží, budú rešpektovať tvoju voľbu.

5. Nikdy by si sa nemal ospravedlňovať za ukončenie toxického vzťahu

Nikdy by si nemal povedať, že je ti ľúto, že si opustil niekoho, kto ti ublížil. Pochopenie, že nezdravý vzťah ti nikdy nemôže priniesť pocit šťastia, je obrovským krokom vpred. Buď hrdý a obklop sa ľuďmi, ktorí oslavujú tvoju odvahu.

6. Nikdy by si sa nemal ospravedlňovať za obranu svojho presvedčenia

Nikdy nehovor, že ľutuješ, že obhajuješ svoje hodnoty, morálku, etiku, náboženské alebo duchovné presvedčenie. Ľudia budú chcieť, aby si prelomil svoje presvedčenie, aby zvíťazilo ich. Pochopenie svojho presvedčenia je rovnako dôležité ako ich a zaslúži si rešpekt.

7. Nikdy by si sa nemal ospravedlňovať za to, že nepoznáš odpoveď

Nikdy nehovor, že ťa to mrzí, pretože nepoznáš odpoveď na otázku. Schopnosť priznať, že nevieš, je znakom sily a pokory. Nie je teda čo ľutovať. Nikto nevie všetko.

8. Nikdy by si sa nemal ospravedlňovať za míňanie peňazí na seba

Nikdy sa neospravedlňuj za to, že si si doprial niečo špeciálne. Ak si kúpiš niečo pekné, zvýši sa ti sebavedomie. Šťastní a úspešní ľudia vedia, že ich vlastné túžby sú dôležité pre naplnený život.

9. Nikdy by si sa nemal ospravedlňovať za vinu niekoho iného

Každý je zodpovedný za svoje činy a správanie. Nemusíš sa ospravedlňovať za niečo, čo urobil niekto iný, aj keď cítiš, že jeho činy sa na teba prenášajú prostredníctvom asociácie.

10. Nikdy by si sa nemal ospravedlňovať za to, že si uprednostnil seba

Na uprednostnení seba pred ostatnými nie je nič zlé. Niektorí ľudia sa budú snažiť, aby si sa za to cítil vinný. Ale nie je sa za čo ospravedlňovať. To len ukazuje, ako si vážiš sám seba.

Ako si vybudovať sebavedomie?

11. Nikdy by si sa nemal ospravedlňovať za meškanie svojej odpovede

Ak to potrebuje čas, daj tomu čas, kým zareaguješ. Neponáhľaj to. Premýšľaj o tom, pretože je pravdepodobnejšie, že keď odpovieš, už to nemôžeš vziať späť. Preto sa neospravedlňuj za to, že si niekomu neodpovedal na e-mail alebo textovú správu čo najskôr. Možno si mal iné priority, o ktoré si sa musel postarať.

12. Nikdy by si sa nemal ospravedlňovať za to, že hovoríš pravdu

Silní ľudia hovoria pravdu. Nikdy sa neospravedlňuj za to, že si silný. Aj keď pravda bolí, úžitok z úprimnosti ďaleko prevyšuje počiatočné bodnutie pravdy.

Prílišné ospravedlňovanie alebo vyjadrenie ‘Prepáč’, keď to nie je potrebné, časom znižuje sebaúctu. Odlož si ‘Prepáč’ na moment, keď skutočne urobíš chybu.

Novinky:

Prihláste sa na odber nášho bulletinu

Získajte prémiové novinky a učte sa od najlepších

Táto stránka používa cookies a ďalšie technológie na poskytovanie služieb. Surfovaním na webe súhlasíte s našimi Zásadami ochrany osobných údajov a Zmluvnými podmienkami.| -----------------------------------This site uses cookies and other technologies to help deliver services. By surfing in the website you agree to our Privacy Policy and Terms of Use.