Ako Apple okráda svojich zákazníkov

Ako Apple okráda svojich zákazníkov

Veľké spoločnosti vždy hľadajú spôsob, ako zarobiť viac peňazí na svojich zákazníkoch. Ale najmä jedna spoločnosť je dobre známa tým, že stále prichádza s novými stratégiami, ako zarobiť viac peňazí na svojich zákazníkoch. A tou spoločnosťou nie je nikto iný ako Apple Inc.

Ako Apple Inc zarába peniaze

V roku 2020 spoločnosť Apple Inc oznámila, že iPhone už nebude dodávaný s nabíjačkou a slúchadlami v krabici. Preto, ak si predtým nemal nabíjačku na iphone alebo slúchadlá, budeš si ich musieť po kúpe iPhonu kúpiť samostatne.

Na túto situáciu sa samozrejme sťažovalo veľa zákazníkov. Ale Apple Inc. povedal, že to robia preto, aby chránili životné prostredie pred určitým odpadom, ako je plast, meď, cín a zinok, ktoré sa používajú na výrobu nabíjačiek.

Avšak aj napriek tomu, že nabíjačka alebo slúchadlá už nie sú súčasťou nového iPhonu, cena nového iPhonu sa do roku 2022 neznížila. Skôr zostáva stále rovnaká, nad 1000 €.

Podľa odborníkov spoločnosť Apple Inc. od roku 2020 do roku 2022 získala dodatočný zisk približne 5 miliárd EUR odstránením nabíjačiek a slúchadiel a zaznamenala vysoký nárast predaja príslušenstva, keďže si ľudia teraz musia kupovať nabíjačky a slúchadlá.

A podľa odborníkov tiež odstránenie štandardných nabíjačiek pomohlo spoločnosti Apple Inc prinútiť svojich zákazníkov, aby si kúpili bezdrôtové nabíjačky Apple.

V Európe však tieto stratégie spoločnosti Apple Inc začali znepokojovať zákonodarcov, ktorí majú v úmysle definitívne chrániť svoje obyvateľstvo.

Dňa 7. júna 2022 Európska komisia schválila novú legislatívu, podľa ktorej každý mobilný telefón a podobné elektronické zariadenia predávané v Európe musia používať na nabíjanie port USB Type-C. A to by mali do roku 2024 splniť všetci výrobcovia.

Podľa komisie EÚ táto legislatíva šetrí životné prostredie, uľahčí život spotrebiteľom a ušetrí im peniaze.

Novinky:

Prihláste sa na odber nášho bulletinu

Získajte prémiové novinky a učte sa od najlepších

Táto stránka používa cookies a ďalšie technológie na poskytovanie služieb. Surfovaním na webe súhlasíte s našimi Zásadami ochrany osobných údajov a Zmluvnými podmienkami.| -----------------------------------This site uses cookies and other technologies to help deliver services. By surfing in the website you agree to our Privacy Policy and Terms of Use.