Keď Burger King povedal: „Ženy patria do kuchyne“

Keď Burger King povedal: „Ženy patria do kuchyne“

Ako asi vieš, dobrý nápad použitý na nesprávnom mieste, robí tvoj nápad veľmi zlým. A presne to sa stalo Burger Kingu.

V roku 2021, počas Medzinárodného dňa žien, Burger King spustil kuchárske štipendium pre kuchárky. Vybraným ženám by dali 25 000 dolárov na kulinárske vzdelanie.

Určite veľmi dobrá iniciatíva a dobrá príležitosť pre každú ženu, ktorá sa chce venovať kulinárskemu vzdelávaniu. Na propagáciu iniciatívy na sociálnych sieťach Burger King na Twitteri napísal: „Ženy patria do kuchyne“.

No a následne išli veci rýchlo nesprávnym smerom. Používateľky twitteru túto vetu vôbec neprivítali. Niektorí označili tento tweet za najhlúpejší nápad, ktorý uverejniť v deň, ktorý je určený na oslavu žien. Iní povedali, že v Burger Kingu už jesť nebudú.

Marketingový tím Burger King strávil zvyšok dňa vydávaním vysvetlení a ospravedlnení. “…len 20% kuchárov sú ženy…Sme na misii zmeniť pomer pohlaví.” Burger King vysvetlil.

Zdá sa ale, že vysvetlenia a ospravedlnenia nahnevané publikum neupokojili. Veci sa šírili na iných sociálnych médiách, ako je Facebook. Marketingový tím Burger King nakoniec tweet stiahol.

Vedúci pracovníci Burger King počas nasledujúcich dní prostredníctvom mediálnych kanálov neustále vysvetľovali a ospravedlňovali sa, aby si opäť získali dôveru a rešpekt svojich zákazníkov.

Poučenie, ktoré si z toho môže vziať každý marketér alebo manažér sociálnych médií, je: ak to poserieš vo svojom príspevku na sociálnych sieťach, spoločnosť, pre ktorú pracuješ, je v prdeli.

Vždy skontroluj svoj obsah a požiadaj svoj tím, aby ho znova skontroloval, skôr než ho hodíš na sociálne siete.

Novinky:

Prihláste sa na odber nášho bulletinu

Získajte prémiové novinky a učte sa od najlepších

Táto stránka používa cookies a ďalšie technológie na poskytovanie služieb. Surfovaním na webe súhlasíte s našimi Zásadami ochrany osobných údajov a Zmluvnými podmienkami.| -----------------------------------This site uses cookies and other technologies to help deliver services. By surfing in the website you agree to our Privacy Policy and Terms of Use.