Vedeli Ste Že: Utorok je najproduktívnejším dňom pracovného týždňa a dňom, kedy sa rozhodne väčšina ľudí uchádzať sa o nové pracovné miesto

No jo! Podľa nedávneho výskumu vykonaného spoločnosťou Accountemps 30% manažérov personálneho oddelenia, s ktorými sa uskutočnili rozhovory, hodnotí utorok ako najproduktívnejší deň týždňa, zatiaľ čo štvrtok a piatok zostáva najmenej produktívnym dňom.

Podľa štúdie Accountemps je utorok najproduktívnejším dňom v týždni každý rok od začiatku prieskumu v roku 1987. Na druhom mieste je pondelok a streda je tretia. Štvrtok a piatok sú vždy najmenej produktívne dni v týždni.

Čo však vysvetľuje skutočnosť, že v utorok sme produktívnejší v práci? Max Messmer, predseda Accountemps a autor knihy Managing Your Career For Dummies® (John Wiley & Sons, Inc.), hovorí, že veľa pracovníkov trávi pondelok dobiehaním z predchádzajúceho týždňa a plánovaním budúceho. V utorok je deň, kedy sú pracovníci na najvyššej úrovni produktivity, pretože majú zvyčajne viac času a energie na to, aby sa sústredili iba na vykonávanie jednotlivých úloh.

Štúdia, ktorú uskutočnil Bright a porovnávala načasovanie a úspešnosť žiadostí o zamestnanie, navyše ukazuje, že utorok je tiež dňom, kedy sa väčšina ľudí uchádza o nové pracovné miesta.

Páni, superenergitický utorok, haha! A štúdia spoločnosti Accountemps tiež naznačuje, že ak máte nejaký veľký projekt, utorok je najlepším dňom na jeho riešenie.

Takže si to poznačte, je skvelé poznať dni, v ktorých ste najproduktívnejší, hlavne keď ste podnikateľ.

Vedete ste že Utorok je najproduktívnejším dňom pracovného týždňa a dňom, kedy sa rozhodne väčšina ľudí uchádzať sa o nové pracovné miesto
Táto stránka používa cookies a ďalšie technológie na poskytovanie služieb. Surfovaním na webe súhlasíte s našimi Zásadami ochrany osobných údajov a Zmluvnými podmienkami.| -----------------------------------This site uses cookies and other technologies to help deliver services. By surfing in the website you agree to our Privacy Policy and Terms of Use.