Vedeli Ste Že: Vtáčik v Logu Twitteru má meno: Volá sa Larry Bird

No jo! Vtáčik z Twitteru je pomenovaný po bývalom profesionálnom basketbalistovi Bostonu Celtics, .

Prečo však Twitter pomenoval vtáka po Larrym Birdovi? Veľa zdrojov tvrdí, že vtáčik z Twitteru bol pomenovaný po Larrym Birdovi, bývalom basketbalistovi Bostonu Celtics, vraj podľa udalostí v živote Biza Stonea, spoluzakladateľa twitteru.

Stone študoval v 80. rokoch na Bostonskej strednej škole v Wellesley, čo sa zhoduje s érou basketbalového hráča superstar Larryho Birda z bostonského Celticu.

Bird bol 12-krát hviezdou NBA a v rokoch 1984 až 1986 získal trikrát za sebou cenu najužitočnejšieho hráča NBA. Stal sa tak jediným útočníkom v histórii ligy. Celú svoju profesionálnu kariéru odohral za Boston, vyhral tri šampionáty NBA a dve ceny MVP Finals NBA. Bird bol tiež členom zlatého olympijského basketbalového tímu Spojených štátov amerických z roku 1992 známeho ako „The Dream Team“. V tom čase bol v Bostone legendou a idolom všetkých tínedžerov a o Bizovi Stoneovi sa predpokladá, že je jedným z tých tínedžerov, ktorí milovali Larryho Birda. To by bolo vysvetlenie, prečo bol vtáčik z Twitteru pomenovaný po Larrym Birdovi.

Meno vtáka sa dostalo na verejnosť vďaka tweetu Ryana Sarvera, manažéra platformy a API v spoločnosti Twitter. Zverejnil fotografiu kreatívneho riaditeľa Twitteru Doug Bowmana, na ktorom vysvetľuje, ako sa v priebehu rokov vyvíjalo logo spoločnosti. Sarverov tweet spomínal „vývoj loga Larryho Birda“.

Povedzme, že malý modrý vtáčik má za svojím menom dlhý príbeh.

Zdroje: LINK LINK LINK LINK LINK

Vedeli Ste Že: Vtáčik v Logu Twitteru má meno: Volá sa Larry Bird
Táto stránka používa cookies a ďalšie technológie na poskytovanie služieb. Surfovaním na webe súhlasíte s našimi Zásadami ochrany osobných údajov a Zmluvnými podmienkami.| -----------------------------------This site uses cookies and other technologies to help deliver services. By surfing in the website you agree to our Privacy Policy and Terms of Use.