6 dôvodov a výhod pomoci iným ľuďom

6 dôvodov a výhod pomoci iným ľuďom

Nezabudni zdieľať tento príspevok so svojimi priateľmi a rodinou!

Brian Tracy raz povedal: „Úspešní ľudia vždy hľadajú príležitosti, ako pomôcť druhým.” Povedal tiež: „Neúspešní ľudia sa vždy pýtajú: čo je v tom pre mňa, keď ti pomôžem?”

Si niekto, kto je vždy pripravený poskytnúť pomoc druhým, keď to potrebujú? Alebo si niekto, kto poskytuje pomoc len vtedy, keď vie, že tým niečo získa?

Pre každého z vás, nižšie uvádzame 6 dôvodov a výhod, prečo je pomoc druhým veľmi dobrá pre tvoj celkový život.

1. Pomoc druhým môže zvýšiť tvoje šťastie

Ak pomáhaš iným ľuďom, môžeš sa cítiť šťastnejší. Existujú dôkazy, ktoré naznačujú, že keď pomáhaš druhým, stimuluje to uvoľňovanie určitých neurochemikálií v mozgu spojených so šťastím.

6 overených zvykov šťastných ľudí

2. Pomoc druhým vytvára pocit spolupatričnosti

Kedykoľvek niekomu pomôžeš, je vysoká pravdepodobnosť, že sa tento človek stane tvojim priateľom. A to vytvára pocit spojenia s tvojou komunitou a znižuje pocit osamelosti a izolácie.

3. Vďaka pomoci druhým sa cítiš posilnený

Pomáhanie druhým zlepšuje tvoj celkový zmysel pre účel a identitu. Vďaka tomu sa cítiš posilnený, pretože pozitívne ovplyvňuješ niečí život.

4. Pomáhať druhým zvýši tvoje sebavedomie

Pozitívny vplyv na niekoho iného ti môže pomôcť zmeniť tvoj vlastný pohľad a postoj. Odborníci tvrdia, že akty láskavosti ti zvýšia náladu a v konečnom dôsledku ťa urobia optimistickejším a pozitívnejším.

Ako si vybudovať sebavedomie?

5. Pomáhať druhým je nákazlivé

Jedna štúdia zistila, že ľudia s väčšou pravdepodobnosťou predvedú veľkorysé činy, keď pozorujú, že iní robia to isté. Tento efekt sa môže šíriť po celej komunite a inšpirovať desiatky jednotlivcov k zmene.

6. Tým, že pomáhaš, robíš ľudí šťastnými tiež 

Keď niekomu poskytneš pomoc, vezmeš jeho životnú situáciu z nešťastnej situácie, ktorú nedokázal vyriešiť sám, a zmeníš ju na dobrú. To robí každého šťastným a ľudia si vždy budú pamätať, kto im pomohol, keď to potrebovali.

Novinky:

Prihláste sa na odber nášho bulletinu

Získajte prémiové novinky a učte sa od najlepších

Táto stránka používa cookies a ďalšie technológie na poskytovanie služieb. Surfovaním na webe súhlasíte s našimi Zásadami ochrany osobných údajov a Zmluvnými podmienkami.| -----------------------------------This site uses cookies and other technologies to help deliver services. By surfing in the website you agree to our Privacy Policy and Terms of Use.