Geniálna marketingová stratégia spoločnosti Red Bull

Geniálna marketingová stratégia spoločnosti Red Bull

Prilákanie pozornosti ľudí je nevyhnutnosťou pre všetky startupy, ak chcú dosiahnuť predaj. A veľa mladých startupov nemá zdroje na reklamu na úrovni veľkých značiek.

To bol problém, ktorému Red Bull koncom 80. a začiatkom 90. rokov čelil na trhu, kde už dominovali giganti nealkoholických nápojov.

Ako sakra predstavíme ľuďom našu značku vo veľkom rozsahu s malým rozpočtom?

Nemohli použiť sociálne médiá na oslovenie ľudí ako dnes. Nemali tiež dostatok peňazí na sponzorovanie veľkých udalostí. Tím Red Bull prišiel s neočakávanou, ale jedinečnou marketingovou stratégiou.

Rozhodli sa strategicky naplniť všetky odpadkové koše okolo populárnych nočných klubov a obľúbených oblastí prázdnymi plechovkami Red Bull. Prázdne plechovky nechali aj na stoloch v baroch a reštauráciách.

Keď ľudia videli tieto prázdne plechovky všade, začali sa pýtať, aký je tento nový nápoj, ktorý si všetci kupujú.

Následne už viete, že Red Bull zarobil milióny na predaji.

Iba v roku 2020 sa po celom svete predalo 7,9 miliárd plechoviek Red Bull a spoločnosť si udržala 43% podielu na trhu s energetickými nápojmi

“Nielen mysli nezvyčajne, aj konaj nezvyčajne.”

Novinky:

Prihláste sa na odber nášho bulletinu

Získajte prémiové novinky a učte sa od najlepších

Táto stránka používa cookies a ďalšie technológie na poskytovanie služieb. Surfovaním na webe súhlasíte s našimi Zásadami ochrany osobných údajov a Zmluvnými podmienkami.| -----------------------------------This site uses cookies and other technologies to help deliver services. By surfing in the website you agree to our Privacy Policy and Terms of Use.