Vysvetlenie bitcoinu začiatočníkovi

co je bitcoin

Čo je to bitcoin?

Bitcoin je digitálna mena, ktorú v roku 2009 zaviedol anonymný človek pod menom Satoshi Nakamoto.

Bitcoin sa líši od nekrytých mien ako Euro alebo USD mnohými spôsobmi. Bitcoin sa vytvára, distribuuje, obchoduje a ukladá pomocou decentralizovaného systému účtov, ktorý sa nazýva blockchain.

Z kryptomeny sa stala najväčšia a najpopulárnejšia kryptomena na svete, ktorá v súčasnosti predstavuje zhruba 40% kryptotrhu.

Proces ťažby bitcoinov

Proces ťažby bitcoinu spočíva v riešení kryptografických matematických rovníc pomocou komplexných počítačových systémov.

Títo ‘ťažiari’ proti sebe súťažia v ťažbe „blokov“. Kto vyťaží blok, bude odmenení bitcoinom.

Bitcoinová blockchainová technológia

Bitcoinový systém je sieť počítačov, ktoré sa nazývajú ťažiari alebo uzly. Tieto počítače sú zodpovedné za spracovanie kódu bitcoinu a jeho uloženie do blockchainu.

Blockchain je v podstate digitálna kniha transakcií, ktorá je duplikovaná a distribuovaná v celej sieti počítačových systémov na blockchaine.

Bitcoin peer-to-peer technológia

Bitcoin bol jednou z prvých kryptomien, ktoré umožňovali okamžité platby pomocou technológie peer to peer.

Peer-to-peer (P2P) služba je decentralizovaná platforma, pomocou ktorej dvaja jednotlivci komunikujú priamo navzájom, bez sprostredkovania treťou stranou. Namiesto toho, kupujúci a predávajúci medzi sebou uskutočňujú vzájomné transakcie prostredníctvom služby P2P.

Ľudia, ako aj spoločnosti (ťažiari), ktorí majú dostatok počítačovej sily na to, aby sa mohli zapojiť do bitcoinovej siete, v skutočnosti spracúvajú všetky transakcie na blockchaine výmenou za získanie možnej odmeny v bitcoinoch.

Všetci ťažiari sú zdrojom autority, ktorá presadzuje bezpečný a decentralizovaný aspekt siete bitcoinov.

Ako nakupovať bitcoiny?

Bitcoin je možné kúpiť na rôznych platformách na výmenu kryptomien alebo na krypto peňaženke, pretože popularita Bitcoinu podstatne vzrástla.

Budete sa musieť zaregistrovať na burze kryptomien, ktorá vám umožní nakupovať, predávať a držať bitcoiny. Všeobecne je najlepšou praxou používať platformu, ktorá umožňuje používateľom tiež stiahnuť svoje kryptomeny do svojej osobnej online peňaženky pre bezpečnejšie uchovanie.

Novinky:

Prihláste sa na odber nášho bulletinu

Získajte prémiové novinky a učte sa od najlepších

Táto stránka používa cookies a ďalšie technológie na poskytovanie služieb. Surfovaním na webe súhlasíte s našimi Zásadami ochrany osobných údajov a Zmluvnými podmienkami.| -----------------------------------This site uses cookies and other technologies to help deliver services. By surfing in the website you agree to our Privacy Policy and Terms of Use.