Kryptomena 101

Čo je to Kryptomena

Kryptomena je forma meny, ktorá existuje výlučne v digitálnej podobe. Kryptomena sa dá použiť na platby za nákupy online bez toho, aby banky museli overovať transakcie.

Kryptomeny sú zvyčajne postavené na technológii blockchain. Technológia blockchain je decentralizovaná a distribuovaná účtovná kniha, ktorá zaznamenáva transakcie s digitálnym majetkom.

Medzi najskoršie kryptomeny patrí Ecash, ktorú v roku 1983 vytvoril David Chaum ako anonymné elektronické peniaze.

Medzi najznámejšie kryptomeny dnes patria bitcoin, ethereum a dogecoin, podľa CoinLore je však v obehu viac ako 5 000 rôznych kryptomien.

Proces, pri ktorom sa do sveta dostávajú nové jednotky kryptomeny, sa nazýva ťažba kryptomeny. Bitcoin je najpopulárnejším a osvedčeným príkladom ťažiteľnej kryptomeny. Nie všetky kryptomeny sú však ťažiteľné.

Novinky:

Prihláste sa na odber nášho bulletinu

Získajte prémiové novinky a učte sa od najlepších

Táto stránka používa cookies a ďalšie technológie na poskytovanie služieb. Surfovaním na webe súhlasíte s našimi Zásadami ochrany osobných údajov a Zmluvnými podmienkami.| -----------------------------------This site uses cookies and other technologies to help deliver services. By surfing in the website you agree to our Privacy Policy and Terms of Use.