Čo je NFT?

Čo je NFT

1- NFT

NFT je jedinečné digitálne aktívum, zvyčajne obrázky, piesne alebo videá uložené v blockchaine.

Niečo iné, čo je tiež uložené na blockchaine, sú kryptomeny. Ale rozdiel medzi tým kryptomenami a NFT je, že:

Kryptomeny sú zameniteľné, čo znamená, že sa dajú vymieňať jedna za druhú, pretože napríklad jeden bitcoin má vždy rovnakú hodnotu ako iný bitcoin. Táto zastupiteľnosť dáva kryptomenám možnosť použiť ich ako prostriedky na obchodné transakcie.

Na druhej strane NFT nie sú vzájomne zameniteľné, preto sa nazývajú Non-Fungible Tokens (Nezameniteľné tokeny) alebo v skratke NFT. Dôvodom tejto vzájomnej nezameniteľnosti je to, že každý NFT je jedinečný súbor aktív s rozdielnymi hodnotami.

NFT používajú blockchain na poskytnutie verejného certifikátu pravosti alebo dôkazu o vlastníctve, ale neobmedzujú zdieľanie ani kopírovanie digitálnych súborov.

2- Ako vytvárať a predávať NFT?

Existuje niekoľko online platforiem, na ktorých môžete vytvoriť a predávať svoje NFT… Citaj viac

3- Mali by ste mať záujem o NFT?

Pravdepodobne ste už počuli o tom umelecky pixelovanom obrázku opice (Cryptopunk #7523) predanom za 11,75 milióna dolárov… Citaj viac

Novinky:

Prihláste sa na odber nášho bulletinu

Získajte prémiové novinky a učte sa od najlepších

Táto stránka používa cookies a ďalšie technológie na poskytovanie služieb. Surfovaním na webe súhlasíte s našimi Zásadami ochrany osobných údajov a Zmluvnými podmienkami.| -----------------------------------This site uses cookies and other technologies to help deliver services. By surfing in the website you agree to our Privacy Policy and Terms of Use.