To, čo sa objavuje v správach v poslednej dobe na internete, nie je nič iné ako to, čo je známe pod skratkou NFT.
Pravdepodobne ste už počuli o tom umelecky pixelovanom obrázku opice (Cryptopunk #7523) predanom za 11,75 milióna dolárov alebo o tejto koláži denných obrázkov vytvorených Mikeom Winklemanom za 69 miliónov dolárov.
Ale napriek tomu myšlienka predaja alebo nákupu digitálneho umenia za milióny dolárov na internete znie skôr ako podvod než realita.
Že áno? …. Omyl!
Tieto predaje digitálneho umenia v hodnote miliónov dolárov sú skutočné a overiteľné na blockchaine, tej istej digitálnej účtovnej knihe, ktorá zaručuje výmeny kryptomien.
Mnohým ľuďom mraky pochybností stále zakrývajú myšlienky o tom, či by sa mali zapojiť do NFT alebo nie.
Vráťme sa o pár rokov späť, aby sme preskúmali situácie, v ktorých ľudia mali podobné pochybnosti a váhali v súvislosti s trendom:
V 90-tych rokoch, keď sa prvýkrát objavil internet, to pre väčšinu ľudí vtedy znelo príliš virtuálne, aby to bolo skutočné. Teraz je internet na číslom jedna vo svete.
Keď sa v roku 2009 objavil Bitcoin, prvá kryptomena, pre väčšinu ľudí to vtedy znelo príliš virtuálne, aby to bolo skutočné. Dnes sa bitcoin používa ako prostriedok obchodných transakcií a mnohí ľudia sa stali milionármi rostredníctvom bitcoinu.
Teraz, aj keď to začalo v roku 2014, NFT dosiahol svoj prelom v roku 2021. A sme v štádiu, kedy to pre väčšinu ľudí znie príliš virtuálne, aby to bolo skutočné.
Pouč sa z minulosti a pamätaj, že premeškáš len šancu, ktorú si nevyužil.