Počúva váš telefón vaše rozhovory?

Počúva váš telefón vaše rozhovory

Pravdepodobne ste niekedy o niečom hovorili, o produkte, ktorý ste si možno chceli kúpiť.

A keď sa dostanete na sociálne médiá, automaticky sa vám zobrazia reklamy súvisiace s rovnakým produktom, o ktorom ste hovorili.

A možno ste sa pýtali, ako je to možné?

Špehuje vás váš telefón?

Zrejme ste už počuli o Siri, ak ste používateľom iOS, alebo Google Assistant, ak ste používateľom Androidu.

Takže, aby vám títo virtuálni asistenti vo vašom telefóne pomohli, napríklad v prípade Siri, musíte povedať „Hey Siri“ a Siri automaticky odpovie.

Ale aby Siri mohla počuť aktiváciu hlasu „Hey Siri“ a reagovať, to znamená, že Siri musela celý ten čas počúvať a čakať, kým začuje „Hey Siri“

A to isté platí pre Asistenta Google v systéme Android. Keď poviete „Ok Google“, virtuálny asistent automaticky zareaguje.

Takže počas konverzácii s telefónom niekde poblíž je vysoká pravdepodobnosť, že vás títo virtuálni asistenti v skutočnosti počujú a ktovie, možno dokonca vyberajú kľúčové slová, ako sú názvy produktov, ktoré môžete počas rozhovoru spomenúť.

A je známy fakt, že Apple, Google, Tweeter a Facebook môžu medzi sebou zdieľať dáta svojich používateľov.

Niet divu, že po dokončení konverzácie a otvorení účtu na Facebooku alebo Instagrame sa vám automaticky zobrazia reklamy súvisiace s vašou konverzáciou.

A ešte viac, čo by vás vydesilo, na základe App Analyst a TechCrunch majú niektoré aplikácie vo vašom telefóne schopnosť dokonca nahrávať obrazovku vášho telefónu.

Ale to je už iná debata, sledujte nás, aby ste to nepremeškali!

Mali ste niekedy pocit, že vás telefón počúva? Komentujte nižšie!

Novinky:

Prihláste sa na odber nášho bulletinu

Získajte prémiové novinky a učte sa od najlepších

Táto stránka používa cookies a ďalšie technológie na poskytovanie služieb. Surfovaním na webe súhlasíte s našimi Zásadami ochrany osobných údajov a Zmluvnými podmienkami.| -----------------------------------This site uses cookies and other technologies to help deliver services. By surfing in the website you agree to our Privacy Policy and Terms of Use.